"בסוף השבוע הזה לא יצטרכו תושבי חיפה להרחיק עד למרכז הארץ כדי להנות מארוע מוסיקלי איכותי"

נעם בן זאב, "הארץ" 29.3.1997

 

"אירוע בולט בפסטיבל הוא ערב הפתיחה ...אותו תנחה פרופ' עליזה שנהר, נשיאת המכללה האקדמית עמק יזרעאל, ישולבו קטעי נגינה בחליל עם ריקודי בטן והרצאות קצרות על החליל בפולקלור ובספרות"

יורם מרק רייך," ידיעות חיפה" , 1998

 

"פסטיבל מוסיקה בינלאומי של ממש... רשימת המשתתפים מגלה כמה מהנגנים הטובים בארץ בתחומם –  וגם נגנים אורחים מאירופה ואפילו תזמורת שהוקמה במיוחד תחת שרביטה של פלג. התוכנית מרשימה לא פחות. קורנת מטעם טוב ומצניעות נעדרת יומרה , ומפתיעה בגיוונה... תושבי הצפון יוכלו ליהנות מסוף שבוע מוסיקלי שהושקעו בו מחשבה ומאמץ ללא פשרות"

נעם בן זאב, "הארץ" 2000

 

"החלילן הראשי של התזמורת הסימפונית סינגפור, החלילן הראשי של התזמורת הסימפונית חיפה, סטודנטים למוסיקה ממינכן, זלצבורג, מנצ'סטר, קיימבריג', ירושלים ותל אביב יהיו בין המתחרים בתחרות החליל הסבינלאומת בחיפה"

דורית שדה "ידיעות אחרונות" 2000

 

"תזמורת פסטיבל חיפה בניצוחה של עדה פלג תופיע בפסטיבל האמנויות של קולומביה, מרילנד ארה"ב בשני קונצרטים. בתוכנית מיצירות מוצרט, באך, דבוז'אק וכן יצירה של המלחין הסורי נורי אל רוהייבני, "אימפרוביזציה" לחליל ולתזמורת עם החלילן ג'ין טה מתזמורת סינגפור. רוהייבני, התומך במהלכי השלום במזרח התיכון, חי בגרמניה ומקיים קשר קבוע עם המנצחת עדה פלג. תזמורת פסטיבל חיפה נוסדה במאי 2000. משתתפים בה נגנים מובילים מהתזמורת הפילהרמונית וביניהם הכנר איליה קונובלוב, הכנר אליקום זלצמן, הצ'לן מרסל ברגמן ונגנים מתזמורת חיפה"

אורה בינור, מעריב, 2001

 

Composing Peace:

The Haifa Festival Orchestra makes its American debut in Columbia while promoting the positive aspects of Israeli life

Deborah Walike, Baltimore Jewish times, 2001

 

“A feast of music in Haifa”

Maxim Reider, Jerusalem Post 2002

 

אנסמבל המיתרים הישראלי, אשר נודע בשנתיים האחרונות כ"תזמורת פסטיבל חיפה"הופיע כבר בעיר הכרמל וגם מעבר לים....למן משיכות הקשת הראשונות אמש ניכרת הרמה הגבוהה של נגנים אלה ושל המנצחת עליהם"

חגי חיטרון, הארץ 2002

 

"אנסמבל המיתרים הישראלי , בניצוח עדה פלג יקיים בכנסיית סינט ג'ון בלונדון קונצרט בהשתתפות החלילן הפלשתינאי ויסאם בוסתני. בקונצרט, שמטרתו לקדם את שיתוף הפעולה בין העמים ואת השלום, ינוגן קונצ'רטו לחליל ותזמורת מאת המלחין הישראלי מקסים לוי.... את הקונצרט יפתח טרי וייט, שליח הארכיבישוף ששהה שנים בשבי החיזבאללה בלבנון. פלג, וולפיש ובוסתאני אף הוזמנו לתוכנית בשידור חי בבי בי סי .

נעם בן זאב, הארץ 2003

 

The ensemble under the baton of Pelleg  gave  a beautiful, velvety performance of two serenades for strings – one by Elgar and one by Tchaikovsky, with a proud, lyric melody, waves of pizzicato and a triumphant finale”

Gaby Wine, Jewish Chronicle, London, 2003

 

"נגינתו של ההרכב מלוכדת ומהנה את האוזן... הפריט המסקרן של הערב היה קונצ'רטו לחליל מאת המלחין הסיני-אמריקאי שוקין ייפ (יליד 1971) בכיכובו של החלילן האורח מאיטליה . הקונצ'רטו הוא יצירה נעימה לאוזן, שוטפת, העושה שימוש מושכל בחזרות.... עיבוד לתזמורת מיתרים של השישייה "מזכרת מפירנצה" של צ'ייקובסקי נוגנה ברמה טכנית מצוינת , מדשנת אוזן".

חגי חיטרון, הארץ 2004

 

"לאחר שנתיים שבהן קיימה בהצלחה את "פסטיבל קלאסי" בצפת (עם הופעות של נגני הפילהרמונית הישראלית והתזמורת הקאמרית של שטוטגרט) פרסה פלג את הצעתה בועידת הגליל שהתקיימה לאחרונה והתקבלה בזרועות פתוחות"

טלי שמיר  "ליידי גלובס" 2007

 

"הצלחה לקונצרט פתיחת העונה "קלאסי צפת 2008-2009" ...אין ספק כי מדובר באחד מאירועי התרבות של מוסיקה קלאסית מהמשובחים והמקצועיים ביותר שהועלו אי פעם על במה בצפת"

חדשות, קול העיר 2008

 

"בחודש יולי תתקיים בצפון הארץ, בפעם הרביעית, סדרת הקונצרטים "קלאסי צפת – ראש פינה"  הסדרה תארח הרכבים ואמנים מהארץ והעולם...החידוש השנה הוא ביצוע מלא של אופרת הרוק "החומה" של פינק-פלויד בביצוע להקת אובלינס שאליה יצטרף הרכב קאמרי של קשתנים"

עומר שומרוני, גלובס 2008

 

"העיר צפת רגילה לשמוע בסמטאותיה בעיקר מוסיקת נשמה יהודית. השבוע יגלו זקני צפת שישנו אחד, מוצרט שמו, שידע להלחין ולרגש גם בלי שימוש בקלרינט. האחראית לשידוך המפתיע, המנצחת עדה פלג"

אריאל שנבל, מקור ראשון, 2009

 

"למעלה מ 800 איש שגדשו את האולם ורבים שלא הצליחו להכנס וצבאו על הדלתות זכו לחוייה מרטיטה בשבת האחרונה כאשר המנצחת עדה פלג הניפה את שרביטה והובילה את נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית, את מקהלת האופרה הישראלית וארבעה סולנים נפלאים בביצוע מבריק, מקורי ומרטיט של הרקוויאם של מוצרט. למן הצלילים הראשונים היה ברור שלקהל הרב שהגיע לגליל מכל קצווי הארץ נכונה חויה מיוחדת...פלג חישמלה את הקהל והצליחה להעביר את ההשראה והתעלות הנפש הטמונים ביצירה"

אבי קורן, קול העיר 2010

 

"גם קונצרט מוצלח זה ("גלוריה" של ויולדי) הצטרף לחבילה מושכת של תיירות פלוס מוסיקה, כלומר לקומבינציה שפסטיבל "בעיקר מוצרט" שוקד לפתח"

חגי חיטרון, הארץ 2011

 

"הגליל התמלא בצליליו של הטהור מבין  המלחינים, עם ביצועים בלתי נשכחים."

מקסים ריידר, ידיעת אחרונות 2011

 

"שפאר מגיע לישראל בפעם הראשונה, במסגרת פסטיבל "בעיקר מוצרט בגליל" ויופיע לצד סולנים ישראלים, בקונצרט בכנסיה בגוש חלב. את הקונצרט יזמה המנצחת עדה פלג, מנהלת המרכז למוסיקה חיפה, ולקח לה לא מעט זמן לבשל את זה"

אלדד בק, ידיעות אחרונות, 2013

 

"עדה פלג הובילה את הכוחות המוזיקליים שלה בבטחון רב. זה היה ביצוע איכותי ומרגש"

מקסים ריידר, ידיעות אחרונות , 2013

 

“Mostly Mozart in the Galilee mini festival is considered by many as a curtain raiser for the classical music concert season in this country”

Bary Davis, Jerusalem post 2013

 

“Ada Pelleg, la musique au service de la paix

Dominique Andre, France Inter 2014

 

"המרכז למוסיקה חיפה והגליל הוא דוגמה יפה לדרך שבה מוסיקה אמנותית ועשייה חברתית חוברות לכדי פעילות קהילתית....

בחודש הקרוב יירשם עוד ציון דרך נוסף בפעילותו של המרכז: הוא יקיים בפריז קונצרט שהוזמן על ידי שגרירות ישראל במקום לציון 65 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים עם צרפת"

אלעד אוזן, ידייעות אחרונות 2015

 

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: